شبکه پولشویی سپاه و حزب الله لبنان در نیمکره غربی

| June 25, 2017 | 0 Comments

هرچند دست داشتن مستقیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قاچاق کالا و مواد مخدر با مصونیت قضایی و قدرتی که درون مرزهای جمهوری اسلامی دارد، هنوز اثبات قضایی نشده است، اما بر علیه فرزند خلف این نیرو یعنی حزب الله لبنان اسناد و پرونده‌های متعددی از کشت و زرع ماریجوآنا گرفته تا انواع قاچاق و تبهکاری از خاورمیانه تا اروپا و آمریکای جنوبی موجود است.

سه فرد مرتبط با گروه تروریستی حزب الله لبنان به پولشویی برای یکی از کارتل‌های مواد مخدر کلمبیایی در میامی متهم شدند. این اتهام نخستین بار در هفته‌های اخیر در روزنامه محلی میامی هرالد منتشر شد و این روزنامه از جابجایی نیم میلیون دلار توسط این افراد در یکی از بانک‌های محلی میامی در ایالت فلوریدا خبر داد.

 

سرحلقه این تیم پولشویی محمد احمد عمار نام دارد و ساکن شهر مدلین ایالت کلمبیا است. وی هفته پیش در سکوت خبری به زندانی در میامی منتقل شد تا به همین جرم مورد محاکمه قرار گیرد. به گفته روزنامه میامی هرالد؛ پرونده محمد عمار حاکی از شروع موج تازه‌ای از عملیات‌های امنیتی توسط مراجع قضایی و انتظامی آمریکا برعلیه فعالیت‌های پولشویی و سودجویی این گروه تروریستی از شبکه‌های مواد مخدر آمریکای جنوبی است که از این طریق میلیونها دلار درآمد دارد.

یکی دیگر از اعضاء فعال حزب الله که در این پرونده محکوم شده؛ حسن محسن منصور است که تابعیت دوگانه کانادایی و لبنانی دارد. وی در حال حاضر در زندانی در پاریس به سر میبرد و در انتظار برگزاری دادگاه برای اتهامی مشابه به پرونده فلوریدایش به سر میبرد.

عضو سوم این شبکه غسان دیاب است که گمان می‌رود در لبنان و یا نیجریه مخفی شده باشد. با استناد به مدارک دادگاه؛ او از اعضا خانواده یکی از سرکردگان ارشد حزب الله است که به شمار بالایی از حساب‌های بانکی مشکوک در بانک‌های بین‌المللی دسترسی دارد.

در طی عملیاتی به منظور به دام انداختن اعضای این باند ماموران مخفی، اداره مبارزه با مواد مخدر با عمار تماس گرفتند و درخواست خدمات پولشویی مشابه‌ با آنچه برای کارتل مواد مخدر کلمبیایی انجام داده بود را با وی مطرح کردند.

وی نیز پس از تماس با همکارش منصور در پاریس ترتیب انتقال پول را به دبی داد و در دبی این پول به شرکتی صوری به نام الحیثم که در ظاهر در زمینه برگزاری اجلاس و کنفرانس فعالیت میکرد منتقل کردند. به استناد به مندرجاتی که در 42 صفحه حکم بازداشت آمده این پول در مدت کوتاهی از حساب این شرکت ناپدید شده و بلافاصله مبالغی به حساب‌های میامی با سند سازی ماهرانه‌ای که در ظاهر این مبالغ در ازای خدمات و سرویس پرداخت شده بود دریافت کردند.

 

بعد از اینکه این عملیات موفقیت آمیز واقع شد عمار به مامور نفوذی گفت که با رئیس یکی از کارتل‌های مواد در مدلین  همکاری میکند و قرار پولشویی دوم به مبلغ 250 هزار دلار استرالیایی را برای سپتامبر 2014 با وی گذاشت.

یکبار دیگر به همان صورت پول به دبی و به همان شرکت منتقل شد، به همراه صورت حسابی که حاکی از خرید یک الماس 4 قیراطی بود و بعد از آن نیز پول از طریق صورت حسابهای متفاوت و مجعولی به حساب میامی بازگشت که تمسخرآمیزترین این صورت حساب‌ها مربوط به خرید  گونی‌های 50 کیلویی برنج بود.

 

در طول تحقیقات ابعاد گسترده تری از روابط عمار با حزب الله برملا شد و وی به مامور نفوذی از همدستانش در شرکت هواپیمایی کلمبیا گفت که امکان قاچاق مواد را به میامی دارند.

 

سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا طی گزارشی در ماه فوریه خبر از دستگیری تعداد زیادی در رابطه با یک شبکه قاچاق مواد مخدر بین المللی و پولشویی داد که توسط حزب الله گردانده میشد.

در این گزارش آمده بود که حزب الله با کارتل کلمبیایی مواد مخدر با نام لَ-اوفیسینا و دیگر کارتل‌های مواد مخدر همکاری دارد و نقش مهمی در قاچاق کوکائین و مواد مخدر در آمریکا و اروپا به عهده دارد و از راه شبکه گسترده پولشویی اش نیاز مالی برای تامین سلاح و تجهیزات و نیازهای مالی این گروه تروریستی که مسئول حملات تروریستی متعددی در اقصی نقاط جهان است را تامین میکند.

در دادخواست 500 صفحه‌ای  آلبرتو نیسمان دادستان فقید آرژانتینی که سال گذشته در خانه اش با شلیک چند گلوله ترور شد به نقش شبکه تروریستی تحت امر رژیم جمهوری اسلامی در آمریکای جنوبی از جمله  نقش حزب الله در قاچاق مواد مخدر و ترور اشاره شده است.

رژیم جمهوری اسلامی، حامی اصلی حزب الله همچنان بزرگترین شبکه پولشویی در جهان را دارد.

علی رغم شایعه‌هایی مبنی بر اینکه آمریکا به طور غیرمنصفانه در عضویت جمهوری اسلامی در شبکه مالی بین المللی کارشکنی می‌کند، دلیل اصلی تداوم این رویکرد و تحریم‌های سختگیرانه ی موجود این است که جمهوری اسلامی همچنان نقشی محوری در شبکه پولشویی بین المللی تحت امر سپاه و حزب‌ الله و نیز حمایت‌های مالی از تروریسم جهانی ایفا می کند.

 

محسن بهزاد کریمی

 

 

با درود

 

من قبلا طی ایمیلی شرایط مالیاتی خودم را برای سرکار خانم وزیر دفتری توضیح دادم و عرض کردم که نمیتوانم روی روال منظم پول به حسابم ریخته شود.

تلاشم را هم کردم که به طور قانونی ثبت کنم این در آمد را اما قوانین بلژیک در رابطه با فریلنس با نوع پرداخت کیهان همخوانی ندارد ( قوانین بلژیک هر آرتیکل و آیتم را 166 یورو حساب میکند) و اعلام این مبلغ به عنوان کار سفید و رد کردن مالیات باعث میشود از هر 1000 یورو من 400 یورو را از دست بدهم که خیلی زیاد است.

به همین خاطر به عنوان کار هنری این مبلغ را رد میکنم که نیازی به اعلان مالیاتی نداشته باشد و مشکل کار هنری هم این است که نمیتواند طبق قوانین بلژیک رگولار و روتین داشته باشد و اگر داشت زیر قانون فری لنس میرود که در بالا توضیح دادم.

اگر این استثنا همچنان میتواند در رابطه با من اعمال شود که فقط روی جمع مبلغ و سقف 500 یورو و دو ماه در سال 350 یور اینویس بفرستم آنهم در تاریخ های نا منظم که عالی میشود در غیر این صورت من باید 400 یورو مالیات و مخارج را به جان بخرم  و شخص سوم یعنی دفتری در بلژیک اینویس ها را برای کیهان خواهد فرستاد و هزینه های اضافی که در این ایمیل نمیگنجد که البته همه به عهده من است.

 

 

با سپاس

 

2016-10-06 14:18 GMT+02:00 Elahe Boghrat <elahe.boghrat@kayhan.london>:

همکاران عزیز

یک بار دیگر درباره  دو نکته از شما خواهش می‌کنیم که حتما رعایت کرده و بر اساس این خواهش اینویس‌های ماهیانه خود را به امور مالی کیهان لندن بفرستید:

 

  • یک: نشانی ایمیل امور مالی کیهان لندن این است و تمام اینویس‌ها باید به این نشانی برای خانم گیلدا وزیردفتری فرستاده شوند: acc@kayhan.london

 

استفاده از هر ایمیل دیگری به این معنی است که اینویس شما به امور مالی نمی‌رسد.

 

  • دو: اینویس هر ماه، در فرمی که قبلا دریافت کرده‌اید، باید تا ۲۵ام هر ماه به امور مالی فرستاده شود.

هر اینویسی که دیرتر از این تاریخ فرستاده شود، امکان پرداخت آن به دلیل مسایل حسابداری و بانکی وجود ندارد و امور مالی مجبور است آن را در ماه بعد پرداخت کند.

 

لطفا به این دو نکته توجه کنید تا هم پرداخت‌های شما به موقع صورت بگیرد و هم همکارانی که در این زمینه مسوولیت دارند، وقت خود را صرف مسایلی نکنند که با رعایت این دو نکته قابل پیشگیری است.

 

ارسال اینویس‌ها تا ۲۵ام هر ماه از همین ماه نوامبر باید رعایت شود. اگر همکاری پس از این تاریخ اقدام به ارسال اینویس خود کرد، باید منتظر بماند تا آن را اواخر ماه بعد دریافت کند.

 

سپاس پیشاپیش از همکاری شما

گیلدا وزیردفتری، نازنین انصاری، الاهه بقراط

 

 

Comments

comments

Tags: , , ,

Category: Farsi, Uncategorized

About the Author ()

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *